Sposoby ogrzewania hal namiotowych

Możliwości na wykorzystanie hal namiotowych nie trzeba mnożyć – znajdują one zastosowanie praktycznie w każdej gałęzi przemysłu i firmie o najróżniejszych profilach. Co jednak warto o nich wiedzieć i przede wszystkim, w jaki sposób skutecznie je ogrzewać?

Garść wiedzy

Aby odpowiednio przygotować się do wzniesienia hali namiotowej należy wybrać doświadczonych wykonawców, którzy zapoznają nas również z aktualnie obowiązującym prawem, a także zaproponują sprawdzone i niezawodne rozwiązania. Warto wspierać się wiedzą i doświadczeniem profesjonalistów – dzięki temu możemy uniknąć potencjalnych problemów i ewentualnych nieprzyjemnych doświadczeń.

 1. Kwestie prawne. Halę namiotową można wznieść na podstawie pozwolenia na budowę, jeśli potrzebujemy hali całorocznej, z której chcemy korzystać bez ograniczeń lub na podstawie zgłoszenia budowy obiekty tymczasowego, który sprawdza się, jeżeli dodatkowa przestrzeń potrzebna jest nam na krótszy, ograniczony czas.
 2. Działka budowlana. Musi nie tylko spełniać szereg warunków, ale także być odpowiednia do naszych potrzeb. Warto dopilnować wszystkich formalności w tym zakresie – pozwoli nam to na szybszą i bezproblemową realizację.
 3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jest on niezbędny abyśmy mogli przeprowadzić weryfikację zgodności działki.

Sposoby ogrzewania hal namiotowych

Do czego mi hala namiotowa?

W zależności od wielkości, usytuowania, twoich potrzeb, a także sposobu zbudowania – hale namiotowe mają bardzo szeroki zakres wykorzystania. Oto kilka przykładów na to, jak można z powodzeniem zagospodarować tą konstrukcję:

 • magazyn,
 • warsztat,
 • przemysł,
 • obiekt sportowy,
 • organizacja eventów,
 • hodowla.

Rozwój możliwości budowlanych i profesjonalizm firm wykonawczych pozwalają na szerokie wykorzystanie tego typu konstrukcji, z pełną możliwością korzystania z jej zalet. O czym jednak nie należy zapominać?

Ogrzewanie hal namiotowych

Odpowiednio dobrany do twoich potrzeb system grzewczy pozwoli maksymalnie wykorzystywać potencjał hali namiotowej.

 1. Izolacja konstrukcji – całoroczny obiekt musi mierzyć się zarówno z deszczem, śniegiem, jak i wiatrem i mrozem. Niezawodne komponenty i solidne wykonanie to podstawa dbania o minimalizowanie potencjalnej utraty ciepła.
 2. Nagrzewnica – działa bardzo szybko, pozwalając ogrzać nawet największą halę. Ten rodzaj rozwiązania może być kosztowny, a także niespecjalnie korzystny dla środowiska naturalnego, jednak coraz nowocześniejsze rozwiązania powstające na rynku umożliwiają optymalne wykorzystanie potencjału nagrzewnic.
 3. Promiennik ciepła – zapewnia nam dość dużą stabilność, charakteryzuje się niskim ubytkiem wygenerowanego ciepła, może wiązać się jednak z kosztami. W porównaniu do nagrzewnicy działa o wiele wolniej.

Aby odpowiednio dobrać rodzaj nagrzewania, a także sposób jego rozmieszczenia, należy określić dokładnie zastosowanie naszej hali – wówczas, wspólnie ze specjalistą, który pomoże nam uniknąć błędów, generujących niepotrzebny koszt, możemy dobrać sposób ogrzewania, który będzie najbardziej efektywny i ekonomiczny. Warto na to zagadnienie zwrócić uwagę już na etapie projektu – zastosowanie odpowiednich komponentów podczas budowy może zapewnić solidniejszą izolację ciepła, a co za tym idzie – naszą oszczędność.

Sprawdź także:

hala złotniki 1
#ZróbSeKoszt 2023 – Hala jako koszt uzyskania przychodu
Hala namiotowa Stąporków
Zastosowanie hal namiotowych całorocznych
hale namiotowe - fame-hall
Kiedy należy wykonać przegląd techniczny hali?